O projektu

Program „na minutku“ se zrodil po různých diskusích, jak zapojit techniky „do hry“.  Cílem programu je podnítit snahu jednotlivce vyniknout, zviditelnit se, přijít s něčím novým.

Vlastní nápad vycházel s předpokladu, že správně nabuzený zaměstnanec nosí problémy v sobě a na dotaz, co by se dalo dělat lépe odpoví ihned, nebo do minuty. To se potvrdilo v praxi. Na dotaz: Co bys zlepšil ?  Čím by jsi mohl přispět ke společnému dílu ?  Co by jsi mohl sám realizovat ?  Čím by jsi oslovil ostatní aby ti dali svůj hlas,  když by tě měli hodnotit ? … odpovídali technici různě. Někdo reagoval ihned, jiný po krátkém zaváhání a našli se i takoví, které ani po minutě nic nenapadlo. Nicméně každý, kdo něco odpověděl, si dal předsevzetí, že to „něco“ se pokusí i realizovat. O tom jak se co komu podařilo rozhodujete vy, THZ závodu u nástěnky hlasováním (momentálně zapichováním špendlíků). Už se vžil i výraz „na špendlíky“.

Po půlročním vyhodnocení je ale zřejmé, že není možno program realizovat každý měsíc, jak bylo původně zamýšleno. Minimálně měsíc totiž trvá, než se všichni zůčastní hlasování a to je celkem dlouhá doba. Navíc mi připadá, že revírníci mají tendenci dávat hlasy nadřízeným a o programu „na minutku“ toho moc neví nebo nejsou správně informováni. Koneckonců hodně jedinců si něco předsevzalo, ale jak vyšli ze dveří sekretariátu, tak na své předsevzetí zapoměli. Schválně,  jestli by jste poznali, kdo to byl.

Tyto stránky vznikly i proto aby každý mohl prezentovat ostatním výsledky své práce nebo aby se mohl pochlubit, co se mu podařilo.  Zvažuji rozdělit program na minutku do dvou sekcí, jedna pro směnové techniky a druhá pro mechaniky,vedoucí a výše. Tomu by měla odpovídat i náročnost úkolů. Každá skupina by hlasovala zvlášť, přece jen směnoví technici mezi sebou více komunikují a mohou se navzájem sledovat a hodnotit. To platí i o druhé skupině. Pokud máte nějaké nápady, sem s nimi …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..