Každý má svou šachtu

Celý rok sleduji příspěvky na sociálních sítích, kde se překřikují různí diskutující, která že je ta nejlepší šachta. Jak tak sleduji jejich klání, které mnohdy přechází do urážek a hanění něčeho, o čem sami nemají potuchy, je mi jich líto. Ukazují navenek svou intelektuální úroveň a nedostatek empatie pro druhé.

Každý máme tu „svou“ šachtu. Mnohdy to bývá ta první, kde jsme začínali, nebo ta, kde jsme se cítili dobře nebo ta, kde jsme pracovali nejdéle. Každá šachta je specifická a jiná z hlediska důlních podmínek, geologie a spousty dalších důvodů. Každou šachtu ale tvoří lidé – horníci. Práce je všude téměř stejná. Záleží na kolektivu a vztazích mezi lidmi. Tam, kde lidé byli dlouho spolu a znali se navzájem, bývaly vztahy nejlepší. Říkalo se jim „rodinné“ šachty. To se chodilo do práce s radostí. Taky jsem ten pocit zažíval.

Když se začaly šachty spojovat, logicky to přinášelo různé spory a snahy prosadit se „na cizím území“. Takové spory byly a jsou ke škodě mezilidských vztahů a mnohdy i výkonů v dole. Vždy trvá nějakou dobu, než se lidé poznají a najdou k sobě cestu. Nebo ji nenajdou a potom ventilují své problémy na sociálních sítích. Bohužel na poslední činné šachtě už toho času moc nemáme. Udělejme vše pro to, abychom ten poslední rok chodili do práce rádi.

Na stránkách je podle nových pravidel EU o GDPR, která platí od 1.1.2022 je možnost nastavení cookie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..