Bojíte se změny? Tak se zamyslete…

Tato slova od herce Anthonyho Hopkinse jsou brutální: Nech jít lidi, kteří nejsou připraveni tě milovat.

Tohle je ta nejtěžší věc, kterou kdy budete muset v životě udělat a bude to také nejdůležitější. Přestaňte vést složité rozhovory s lidmi, kteří se nechtějí změnit. Přestaňte se ukazovat lidem, kteří nemají zájem o vaši přítomnost.

Vím, že vaším instinktem je dělat vše pro to, abyste získali ocenění lidí kolem vás, ale je to impuls, který vám ukradne čas, energii, duševní i fyzické zdraví. Když začnete bojovat o život s radostí, zájmem a závazkem, ne všichni budou připraveni vás následovat na to místo. To neznamená, že musíte změnit to, kým jste, znamená to, že musíte opustit lidi, kteří nejsou připraveni být s vámi. Pokud jste vyloučeni, uráženi, zapomenuti nebo ignorováni lidmi, kterým věnujete svůj čas, neprokazujete si laskavost tím, že jim budete nadále nabízet svou energii a svůj život.

Pravdou je, že nejsi pro každého a ne každý je pro tebe. Tohle je to, co dělá tak výjimečné, když najdete lidi, kteří mají přátelství nebo lásku, které se shodují. Poznáte, jak je to vzácné, protože jste zažili to, co není. Na této planetě jsou miliardy lidí a spoustu z nich najdete na úrovni zájmu a závazku.

Možná, když se přestaneš objevovat, nebudou tě hledat. Možná, když se přestaneš snažit, vztah skončí. Možná, že když přestanete psát, váš telefon zůstane celé týdny temný.T o neznamená, že jste zničili vztah, znamená to, že jediné, co ho drželo, byla energie, kterou jste dali jen vy, abyste si ho udrželi. To není láska, to je pouto. Dává šanci těm, kteří si ji nezaslouží!

Zasloužíš si mnohem víc.

To nejcennější, co ve svém životě máte, je váš čas a energie, protože obojí je omezené. Lidé a věci, kterým věnujete svůj čas a energii, budou definovat vaši existenci. Když si to uvědomíte, začnete chápat, proč jste tak úzkostní, když trávíte čas s lidmi, aktivitami nebo prostory, které vám nevyhovují a neměly by být blízko vás. Začnete si uvědomovat, že nejdůležitější věc, kterou můžete udělat pro sebe a všechny kolem sebe, je chránit svou energii zuřivěji než cokoliv jiného.

Udělejte ze svého života bezpečné útočiště, ve kterém jsou povoleni pouze lidé „kompatibilní“ s vámi. Nejste zodpovědní za záchranu kohokoliv. Není vaší zodpovědností přesvědčit je, aby se zlepšili. Není vaší prací existovat pro lidi a dávat jim svůj život!

Zasloužíte si opravdová přátelství, skutečné závazky a úplnou lásku se zdravými, prosperujícími lidmi. Rozhodnutí vzdálit se od škodlivých lidí, dá vám lásku, úctu, štěstí a ochranu, kterou si zasloužíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..